طراحی وب سایت دو خاطره درباره ی شیطان! - کوهپایه
سفارش تبلیغ
صبا
[ و چون از صفین باز مى‏گشت ، به گورستان برون کوفه نگریست و فرمود : ] اى آرمیدگان خانه‏هاى هراسناک ، و محلتهاى تهى و گورهاى تاریک ، و اى غنودگان در خاک اى بى کسان ، اى تنها خفتگان اى وحشت زدگان شما پیش از ما رفتید و ما بى شماییم و به شما رسندگان . امّا خانه‏ها ، در آنها آرمیدند ، امّا زنان ، به زنى‏شان گزیدند . امّا مالها ، بخش گردیدند . خبر ما جز این نیست ، خبرى که نزد شماست چیست ؟ [ سپس به یاران خود نگریست و فرمود : ] اگر آنان را رخصت مى‏دادند که سخن گویند شما را خبر مى‏دادند که بهترین توشه‏ها پرهیزگارى است . [نهج البلاغه]

دو خاطره درباره ی شیطان!

ارسال‌کننده : محمد رضا آتشین صدف در : 86/7/25 5:19 عصر

 

1. یادش بخیر استاد خیلی باحالی بود هم عالی درس می داد هم نصیحت می کرد، شیرین و دلچسب.
یک روز صحبت از مکر شیطان شد . گفت :
یک روز عالمی کتابی می نویسد که در آن تمام مکر و حیله های شیطان را ، افشا می کند. شبی کسی که آن کتاب را دیده و خوانده بود شیطان را در خواب می بیند.به او می گوید:
. دیگر کارت تمام است .فلان عالم پته ات را روی آب ریخته دیگه فکر نکنم کسی فریبت رو بخوره.
شیطان به او می گوید:
. تو نگران نباش اون کتاب را هم خودم ازش خواستم بنویسه!

2. نمی دانم این حکایت را کجا خوانده ام ولی فکر می کنم یک کتاب قدیمی بود.
از زشت رویی پرسیدند چه وقت بیش از همه ی اوقات از صورت زشت خود خجل شدی؟
بگفت : روزی در بازار می گذشتم زنی مرا دید از من بخواست که همراه وی به دکان صورتگری (مجسمه ساز- نقاش) شوم . با وی بدانجا شدم . وقتی به نزد استاد صورتگر برسیدیم ، زن بدو گفت : " همانند این!". و به انگشت مرا نشان بداد. پس مرا سپاس گفت و برفت.
از استاد پرسیدم " ماجرا چه بود؟ "گفت : " این زن از من خواسته بود که از برای او صورت شیطان را نقش کنم . از او پرسیدم به چه کیفیت ؟ و ندانستم . برفت و اندکی بعد به همراه تو بازگشت.

 
کلمات کلیدی :