طراحی وب سایت برای دست‌گرمی - کوهپایه
سفارش تبلیغ
صبا
روزى دو گونه است : روزیى که آن را جویى ، و روزیى که تو را جوید و اگر پى آن نروى راه به سوى تو پوید . پس اندوه سال خود را بر اندوه روز خویش منه که روزى هر روز تو را بس است . پس اگر آن سال در شمار عمر تو آید ، خداى بزرگ در فرداى هر روز آنچه قسمت تو فرموده عطا فرماید و اگر آن سال در شمار عمر تو نیست ، پس غم تو بر آنچه از آن تو نیست چیست ؟ و در آنچه روزى توست هیچ خواهنده بر تو پیشى نگیرد ، و هیچ غالبى بر تو چیره نشود ، و آنچه برایت مقدر شده تأخیر نپذیرد . [ این گفتار پیش از این در آنجا که سخن از این باب بود گذشت لیکن در اینجا روشن‏تر و گسترده‏تر است ، بدین رو بر قاعده‏اى که در آغاز کتاب نهادیم آن را از نو آوردیم . ] [نهج البلاغه]

برای دست‌گرمی

ارسال‌کننده : محمد رضا آتشین صدف در : 86/8/16 4:4 عصر

 

جواد جان سلام. خوبی؟ خوشی؟
خواسته بودی از وبلاگ نویسی برایت بگویم. بفرما! این هم جنسی که خواسته بودی.

1. ابدا غصۀ کمی بازدید‌‌کننده‌ها و نظر‌دهنده ها را نخور! مدتی طول می‌کشد تا همسایه‌ها با تو آشنا بشوند و حال و احوالی بکنند و احیانا بپرسند: خرت بچند؟

2. به وبلاگ‌های دیگر سر بزن، بخوان، کامنت بگذار، به خانه‌ات دعوتشان کن، تبادل لینک کن، ولی از من به تو نصیحت، بیشتر از آن به فکر رفیق بازی باشی، به فکر محتوا و شیوۀ نوشتنت باش.

3. حرفت را زیاد کِش نده و گرنه کِشِ حوصله ی خواننده هایت را پاره می کنی. به قول یکی از بچه ها خواننده را ناآشنا  به موضوع ولی باهوش فرض کن. اگر هم نمی‌توانی خلاصه بگویی، توی چند پست، حرفت را بزن.

4. دربارۀ موضوع‌های تازه بنویس. اگر هم موضوعت تکراری است، سعی کن از زاویۀ تازه‌ای به آن نگاه بکنی.

5. چند وبلاگ خوب و معروف پیدا کن. ببین علت محبوبیتشان چیست؟ در ابتدا از آنها تقلید کنی عیبی ندارد، ولی نه تا همیشه، سعی کن کم‏کم راه خودت را پیدا کنی.

حالا برای دست‌گرمی اینها را داشته باش تا بعد. به بابا و مامان سلام برسان. بای.
کلمات کلیدی :