طراحی وب سایت بالاخره ثروت بهتر است یا علم؟(2) - کوهپایه
سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
[ و چون دهقانان انبار هنگام رفتن امام به شام او را دیدند ، براى وى پیاده شدند و پیشاپیش دویدند . فرمود : ] این چه کار بود که کردید ؟ [ گفتند : عادتى است که داریم و بدان امیران خود را بزرگ مى‏شماریم . فرمود : ] به خدا که امیران شما از این کار سودى نبردند ، و شما در دنیایتان خود را بدان به رنج مى‏افکنید و در آخرتتان بدبخت مى‏گردید . و چه زیانبار است رنجى که کیفر در پى آن است ، و چه سودمند است آسایشى که با آن از آتش امان است . [نهج البلاغه]

بالاخره ثروت بهتر است یا علم؟(2)

ارسال‌کننده : محمد رضا آتشین صدف در : 89/1/31 12:35 عصر

 

Remember, Marion. Money can’t buy happiness, but it can stop unhappiness

ماریون! یادت باشد. پول نمی‌تواند باعث خوشبختی شود، اما می‌تواند جلوی بدبختی را بگیرد.

جمله‌ی "کسیدی"، پیرمردی ثروتمند و آزمند به ماریون، در سکانسی از فیلم روانی Psycho ساخته‌ی آلفرد هیچکاک.
به نظر بنده این حرف درست است البته باید چیزی به آن اضافه کرد و آن این است که پول می‌تواند باعث بدبختی هم بشود. یعنی دقیقا همان سرنوشتی که ماریون کرین به آن دچار می‌شود؛ او که به دلیل فقر، تا سه سال دیگر، نمی‌توانست با نامزدش ازدواج کند، پول هنگفتی از رئیسش می‌دزدد و پس از آن ماجراهایی برایش پیش می‌آید که در نهایت به مرگ وحشتنناک او منجر می‌شود. دختر بیچاره!


البته ممکن است کسی بگوید هردوانه! چون از یکی پرسیدند خربزه می‌خوری یا هندوانه؟ گفت هردوانه. و حتی خود بنده هم از آمادگی هر گونه همکاری را در این زمینه دارم. در این باره بحثی نیست. سوال این است: بین پولدار شدن از راه حلال و عالم شدن (همراه با میزان متوسطی از ثروت) کدام بهترتر است؟

کلمات کلیدی :