طراحی وب سایت از اصول روشنفکری! - کوهپایه
سفارش تبلیغ
صبا
کسى از شما نگوید خدایا از فتنه به تو پناه مى‏برم چه هیچ کس نیست جز که در فتنه‏اى است ، لیکن آن که پناه خواهد از فتنه‏هاى گمراه کننده پناهد که خداى سبحان فرماید : « بدانید که مال و فرزندان شما فتنه است » ، و معنى آن این است که خدا آنان را به مالها و فرزندان مى‏آزماید تا ناخشنود از روزى وى ، و خشنود از آنرا آشکار نماید ، و هر چند خدا داناتر از آنهاست بدانها ، لیکن براى آنکه کارهایى که مستحق ثواب است از آنچه مستحق عقاب است پدید آید ، چه بعضى پسران را دوست دارند و دختران را ناپسند مى‏شمارند ، و بعضى افزایش مال را پسندند و از کاهش آن ناخرسندند . [ و این از تفسیرهاى شگفت است که از او شنیده شده . ] [نهج البلاغه]

از اصول روشنفکری!

ارسال‌کننده : محمد رضا آتشین صدف در : 86/12/23 12:11 عصر


از منبعی موثق (حدودا دویست لیتری) شنفته‌ام که بعضی از دوستان عزیزی که ارادت خدمتشان داشته و دارم و بالعکس، از یادداشت روشنفکری و پس‌گردنی خاطر نازکشان اندکی رنجیده شده است و فرموده‌ اند:

«ما فلانی را روشنفکر می دانستیم و در چنین مقوله‌ای، این چنین مقالی از ایشان دور از انتظار است. پس غلط بود آنچه می‌پنداشتیم.»
عزیزان دل برادر، بنده هنوز هم خود را یک پا (نه جفت پا) روشنفکر می‌دانم. و فکر نمی کنم، از چارچوب روشنفکری بیرون نرفته ام. اگر از من نمی‌پذیرید از مرحوم دکتر شریعتی که می‌پذیرید که فرمود:

«خدایا:رشدعقلی وعلمی، مرا از فضیلت "تعصب" "احساس" و "اشراق" محروم نسازد.» (
نیایش)
کلمات کلیدی :